Námestie

TEXTOVÁ ČASŤ SPRIEVODNÁ A TECHNICKÁ SPRÁVA

A1, A2, A3, A4, A5, A6, A7, A8, A9, A10, A11, A12, A13, A14

Obecná bytovka

Nižši nájdete materiály vo formáte PDF k zamýšľanej výstavbe obecnej bytovky.

Úvodný list prezentácie

7.  Daniela Minárová,  39 rokov, obchodný zástupca, nezávislý kandidát

8.  Monika Tvrdá,  Mgr., 50 r., samostatný radca, nezávislý kandidát

Volebný obvod číslo:  01      Voľby poslancov v Lodne

Vo volebnom obvode sa volí  7  poslancov.

1.   Juraj Fuják  Bc.,22 r., technológ – študent, KDH

18.  Rastislav Zeman, 48 r., konateľ, Hlas- sociálna demokracia

OMSA

Informácia – voľby 2022

Informácia o utvorení volebného okrsku a určenie volebnej miestnosti pre voľby do orgánov samosprávy obcí a pre voľby do orgánov samosprávnych krajov, ktoré sa budú konať 29.10.2022.  Starostka obce Alžbeta Suriaková oznamuje, že v obci Lodno je utvorený 1 volebný okrsok pre voľby do orgánov obcí, ktorý platí aj pre voľby do orgánov samosprávnych krajov.

• OTVORENIE NOVÉHO ŠKOLSKÉHO ROKA 2022/2023

Vážení rodičia, milí žiaci!

Riaditeľstvo Základnej školy Lodno  oznamuje, že slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční v pondelok, 5. septembra 2022, o 09:00 hod. v budove školy. Prváčikovia prídu v sprievode svojich rodičov a prinesú si aj školskú tašku. Prosíme, aby každý žiak priniesol vypísané a podpísané Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti, ktoré si môžete stiahnuť aj na našom školskom webovom sídle www.zslodno.edupage.org.

Prajem vám všetkým zdravý, pohodový a úspešný školský rok. Vám, dievčatá a chlapci, menej vymeškaných hodín a len tie najlepšie známky, za ktorými budú bohaté vedomosti.

Podávanie kandidátnych listín na starostu obce a poslanca OcÚ Lodno.

Kandidátne listiny na starostu obce a poslanca do obecného zastupiteľstva obce môžete podávať do 30.8.2022 do 24.00 hod.. V prípade otázok sa môžete na číslo telefónu 0903 508 339 . Taktiež na toto číslo telefónu sa môžete obrátiť, v prípade, že niekto donesie kandidátne listiny po 15.30 hodine ku starostke obce. Zapisovateľom volebnej komisie je p. Slavomíra Brandýsová.

• Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 25.8.2022 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

• Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 30.6.2022 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

dhzsutaz

hody22

• Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 28.4.2022 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

• Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 3.3.2022 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

• Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 16.12.2021 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

Mikuláš 2021

Keďže čoraz častejšie nastávajú situácie, že Mikuláš sa kvôli nedostatku snehovej pokrývky nemôže dostať všade, rozhodol sa vymeniť svoje sane za niečo rozumne výkonné a terénnejšie :)

• Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 30.9.2021 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

• Obec Lodno dáva do pozornosti odborné neštátne zdravotnícke zariadenie MedMedikal Klinik v Oščadnici.
    Špičkoví odborníci vám poskytnú komplexnú zdravotnícku starostlivosť.
    Kompletný zoznam ambulancií nájdete - TU.

• Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 24.6.2021 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

ockovanie

• Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 27.5.2021 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

Žilinský samosprávny kraj

dáva do pozornosti motivačné videá k vakcinácii

scitanie2

Tlačivá potrebné na zápis detí do MŠ na nový školský rok 2021/2022

scitanie 2

• Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 4.3.2021 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

scitanie

Už 15. 2. 2021 sa začne Sčítanie obyvateľov aj v obci Lodno!

Urobte aj Vy klik pre lepšie Slovensko a rozhodnite o tom, kam sa bude uberať naša krajina, ale aj naša obec ďalších 10 rokov.

Sčítať sa dokážete sami elektronicky z pohodlia Vášho domova, pričom vyplnenie formulára Vám zaberie približne 10 minút. Sčítajte sa cez formulár na www.scitanie.sk alebo pomocou mobilnej aplikácie.

Ak sa nemôžete sčítať sami, poproste blízku osobu alebo rodinného príslušníka, aby Vám pomohli so sčítaním sa.

V prípade otázok zavolajte na obecný úrad na číslo 041/423 17 21 či na call centrum 02/20 92 49 19. Pretože aj Váš klik môže rozhodnúť.

Vopred ďakujeme všetkým obyvateľom za spoluprácu.

Obecný úrad Lodno

Najčastejšie otázky FAQ k SODB 2021: https://www.scitanie.sk/mohlo-by-vas-zaujimat/spytali-ste-sa-nas-faq

• Chcete mať najnovšie informácie z rozhlasu vašej obce? Pokiaľ máte k dizpozícii mobilný telefón s operačným systémom Android alebo Apple,odteraz máte možnosť stiahnuť si zdarma z Google Play (Obchod Play) alebo AppStore aplikáciu ‘Moja Obec’. Formou bleskových správ budete informovaní notifikáciami o výpadkoch prúdu, plynu či vody, organizovaných športových či spoločenských akciách.

Bližšie informácie v letáku - TU.
  • 05-clanok

Obec Lodno ponúka sálu kultúrneho domu na rôzne spločenské udalosti, svadby, jubileá, oslavy krstín, plesy, kary a pod. sálu kultúrneho domu. Cenník prenájmu nájdete na tomto odkaze.